Kod projektu

DzC 0733

Dom z basenem

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0733

Dom z basenem

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

DzC 0733 Dom z basenem

Oceń
(4 głosów)

Opis projektu

Punktem wyjścia do zaprojektowania tego domu było wpasowanie bryły na działce o dość trudnym trapezowym kształcie, przy niezbyt korzystnej lokalizacji względem stron świata – wjazd na działkę zlokalizowany jest od strony południowej. Jedną z wytycznych naszych inwestorów było marzenie o posiadaniu zewnętrznego, odkrytego basenu, który przez większość dnia ma być skąpany w słońcu, by w ten sposób naturalnie podgrzewać wodę. Nie było to łatwe, by jednocześnie zapewnić inwestorom prywatność i komfort podczas wypoczynku na tarasie i przy basenie.

Program zakładał na parterze przestronną część dzienną, z wydzieloną drzwiami kuchnią. Spiżarnię, garderobę, dwustanowiskowy garaż oraz pokój gier z przestrzenią do wygodnego oglądania filmów, czy grania na konsoli.

Na piętrze umieszczone są dwa wygodne pokoje dziecięce z własną łazienką, pralnia, biuro do pracy zdalnej oraz strefa sypialni, z prywatną garderobą i łazienką, która pomieściła również saunę.

Bryła to dwie stodoły, gdzie dolna mieści strefę dzienną, a górna strefę prywatną, sypialnie i biuro. Górna stodoła jest od strony ulicy lekko nadwieszona, dzięki czemu cały budynek wygląda niestandardowo, ciekawie i lekko. Od strony ogrodu do budynku dostawiona jest pergola, częściowo pełna gdzie można schować się przed deszczem, a częściowo ażurowa, by wpuszczała światło do salonu, a jednak dawała cień na tarasie w upalne dni.

Elewacja pokryta jest szarą płytką klinkierową, zwieńczona zadaszeniem z czarnej blachy na rąbek. Szczytowe elewacje górnej bryły wieńczą strzeliste trapezowe okna, dopasowane do kąta połaci dachowych, które zapewnią dużo dziennego światła w przestronnych sypialniach. Korytarze i łazienki doświetlone są za pomocą okien dachowych.

Autor: TRZY.BE Architekci
Zakres opracowania: Projekt koncepcyjny, projekt budowlany i wykonawczy budynku jednorodzinnego, kompleksowy projekt wnętrz
Powierzchnia budynku: 280 m2
Inwestor: Prywatny
Lokalizacja: Zielona Góra
Projekt: 2022

Autorzy

TRZY.BE Architekci
www.trzy.be

Lokalizacja Architekta

Województwo wielkopolskie

Inne projekty tego architekta

Produkty pasujące

334 Lupus

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy