Kod projektu

DzC 0746

Dom pod Wrocławiem

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Kod projektu

DzC 0746

Dom pod Wrocławiem

Jeżeli spodobał ci się ten projekt i chcesz nawiązać kontakt z jego twórcą, wypełnij formularz.

Oceń
(1 głos)

Opis projektu

W tym projekcie na działce z dość dużą ilością ograniczeń wynikających z planu miejscowego musieliśmy poradzić sobie ze zmieszczeniem rozbudowanych wymagań inwestorów jeśli chodzi o program funkcjonalny.

Poza standardowymi sypialniami dla rodziny 2+2, strefą sypialni master z własną łazienką i garderobą walk-in, kuchnią, przestronnym salonem, jadalnią i pomieszczeniami gospodarczymi, udało nam się zmieścić również spore domowe biuro, strefę rodzinnej bawialni, siłownię i dwustanowiskowy garaż.

Inwestorzy marzyli również o wysokiej, dwukondygnacyjnej przestrzeni w strefie dziennej.

Zależało nam na tym, by mimo dużego metrażu dom był zgrabny w formie, nie przytłoczył działki i pozostawił dużą przestrzeń ogrodu dla dzieci do zabawy, a także rodzinnych aktywności i wypoczynku.

Bardzo ważnym elementem każdego z naszych projektów jest strefa wejściowa. Powinna być atrakcyjna wizualnie, mieć czytelna komunikacje, powinna pozwolić schować się przed deszczem gdy szukamy kluczy by otworzyć drzwi. W tym projekcie udało się takie zadaszenie uzyskać wysunięciem górnej kondygnacji nad strefę wejścia.

Bardzo ważne były dla nas również relacje funkcji we wnętrzach z przydomowymi strefami zewnętrznymi, których mamy w tym przypadku kilka i wszystkie przylegają bezpośrednio do budynku. Naszym zadaniem było sprawienie, by współgrały z architektura obiektu, jednocześnie oferując wygodne, funkcjonalne miejsce do spędzenia czasu z rodziną czy większą grupą znajomych. Uwzględniają one różne możliwe warunki atmosferyczne jak słońce czy deszcz i oferują odpowiednią formę schronienia.

Mamy tutaj taras zasłonięty zadaszeniem stałym, z miejscem do grillowania, taras częściowo przesłonięty, przekryty zadaszeniem ażurowym, które częściowo zacienia, wpuszczając jednak światło do jadalni i salonu. W niedalekiej odległości od tarasu zaprojektowaliśmy bezpieczne utwardzone miejsce na ognisko z siedziskami.

Dodatkowo zauważyliśmy możliwość stworzenia też małego zadaszonego tarasu na poranną kawę w promieniach słońca przylegającego bezpośrednio do kuchni.

Inwestorzy wyrazili też marzenie o tym, by w przyszłości na ich działce pojawił się basen. Projektując takie elementy stawiamy duży nacisk na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników. W tym wypadku z uwagi na dzieci inwestorów zaproponowaliśmy mobilną platformę która zamknie basen gdy nie ma ich w domu a jednocześnie może służyć jako taras.

Elewacje podzieliśmy kolorystycznie i materiałowo na część w płytce klinkierowej i białym tynku. Bryła parteru w płytce klinkierowej będzie bezproblemowa w obsłudze zwłaszcza przy bawiących się w ogrodzie dzieciach,, natomiast biała otynkowana górna część budynku daje całości czystości i lekkości.

Zakres opracowania: Projekt koncepcyjny, projekt budowlany i wykonawczy budynku jednorodzinnego
Powierzchnia budynku: 330 m2
Inwestor: Prywatny
Lokalizacja: pod Wrocławiem
Projekt: 2023
Realizacja: 2024-…

Autorzy

TRZY.BE Architekci
www.trzy.be

Lokalizacja Architekta

Województwo wielkopolskie

Inne projekty tego architekta

Produkty użyte

123 Rega

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Partnerzy